Z dopisů klientů

  • Na začátku našich setkání,  když jsme spolu odkrývaly  a rozrývaly  problém až k těm mnou již schovaným "nehezkostem", mi to bylo někdy až nepříjemné, nechtěla jsem tahat znovu ven, znovu  probírat věci uložené a pečlivě zamčené v "dolních šuplíkách" ....protože mi to navodilo všechny nepříjemné stavy s těmi situacemi spojené....ale pak "najednou" díky Vašim otázkám a "popostrčením" zamyslet se nad řadou věcí, odkryla si mi realita drsnější, zato opravdu "realističtější", neobalená do mých "omluvných" někdy až naivních představ a názorů. A to "procitnutí" mi pomohlo zaktivovat sílu, postavit se problému trošičku více čelem....a nakonec přineslo i určitý druh úlevy a zároveň s tím i schopnost vidět i  příznivější budoucnost. A to i navzdory tomu, že vše nepůjde třeba tak, jak bych si v danou chvíli přála....ale, jak jste mi pomohla i uvědomit si, vždycky je těch cest víc, které mohou být fajn...  . 

  • A asi díky tomu se stala určitá změna i ve mně samé, která ve finále snad i přispěla i k určitému zklidnění partnerské situace....alespoň já jsem to tak vnímala...

  • Paní Lammelová mne vedla k tomu, abych překonávala lépe strach. A tak jsem začala jezdit na dovolené, na které jsem vzhledem k určitým okolnostem asi 5 let nejezdila. Také jsem zjistila, že strach k životu patří a je normální ho v zdravém měřítku prožívat.Některé okolnosti začala více přijímat s větší pokorou. Posílilo se mi sebevědomí. Zjišťuji, že za určitých okolností i já dokáži dát někomu oporu. Též začínám chápat, že pokud se děje něco s čím nesouhlasím, mám to možnost změnit. Ono to ne vždy jde hned, ale už ten pocit, že o tom začnete uvažovat, přináší úlevu. Začínám cítit více své emoce, než dříve. Jsou věci, které mne trápily, ale lépe si uvědomuji, prož tomu tak je a že za spoustu dění v mém v životě jsem vlastně zodpovědná já. Toto nepřišlo hned po prvním sezení, začala jsem to pociťovat až po určité době v průběhu dvou let, a dokonce spoustu myšlenek mne napadá nyní po ukončení terapie. 

  • Pokud bych někdy potřebovala, opět bych neváhala sezení podstoupit. Je to jedna z velmi dobrých investic do sebe.


 

"Dno je místem, kde se nacházejí veškeré žijící kořeny duše. V tomto smyslu je padnout až na dno extrémně bolestivé, ale najdeme tam za to úrodnou půdu."

Clarissa Pinkola Estés